Özgür Özel'in İddiaları

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Halk TV'de katıldığı bir canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özel, AK Parti'nin 20 yıldır yönettiği belediyelerin olduğu şehirlerde içkili mekanların bulunmadığını savundu. İşte Özel'in konuşmasından önemli detaylar:

"Alkol Ruhsatı Verilmiyorlar"

Özgür Özel, konuşmasına "Gidin bakın AK Parti'nin 20 yıldır yönettiği belediyeler neyle övünüyor?" diyerek başladı. AK Parti'ye yönelik eleştirilerini sürdüren Özel, "Bir tane alkol ruhsatı vermiyorlar. Hadi alın yanınıza bir tane misafirinizi yabancı iki tane turist gitsin Kayseri'de bir balık restoranında bir bardak beyaz şarap istesin bakalım" dedi.

Halk Tv Chp Ozgur Ozel

"Şehrin Hiçbir Yerinde Alkol Yok"

Özel, AK Parti'nin uzun süredir yönettiği yerlerde oteller dışında içkili mekan olmadığını belirterek şunları söyledi: "Bir tane Kayseri'de, Konya'da AK Parti'nin uzun süredir yönettiği yerlerde oteller dışında bir tane içkili mekan yok. Eğer eskiden Turizm Bakanlığı'ndan ruhsat aldıysa otelde var. Onu da zemin kata izin vermiyorlar. En üst kata veriyorlar. Şehrin hiçbir yerinde alkol yok. Böyle bir şey. Ondan bana inanın başarabiliriz. Neyi başarabiliriz? İzmir'i kendinize benzetebilirsiniz. Başaramazsınız."