Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcıları Burhanettin Bulut, Gül Çiftçi ve Volkan Demir, gazetecilerle bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Parti İçi Çekişmelere Eleştiri:

Burhanettin Bulut, parti içi çekişmelere yönelik yaptığı açıklamada, "Daha çok belediye alacağımızı görüyoruz" dedi. Son günlerde yaşanan parti içi siyasi çekişmelere değinen Bulut, "Bazı arkadaşlarımızın yaptığı parti içi muhalefet değil, parti içi kötülük" ifadelerini kullandı.

7 İlde Sandık Görevlisi Bulunamayacak:

Gül Çiftçi ise, 2023 Genel Seçimleri'nde CHP'nin seçime katılmadığı iller olduğu için yerel seçimlerde de bazı illerde sandık görevlisi olmayacağını söyledi. Çiftçi, "Aksaray, Bayburt, Bitlis, Çankırı, Gümüşhane, Muş ve Yozgat illerine sandık görevlisi veremedik. Hatta bir sonraki seçimde de veremeyeceğiz" dedi.

Lütfü Savaş Reklamlarda Görünmeyecek:

Çiftçi, CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş'ın reklam filmlerinde yer almamasına yönelik de açıklama yaptı. Çiftçi, "Lütfü Bey'in kendi talebi, bizim de anlayışla karşıladığımız bir durum var. Kendisi müzikli bir reklam filminde oynamak istemiyor. Yani müzikli siyasi bir çalışma yapmak istemiyor. Çünkü orada yeni bir yaşam kuruluyor. Acılar çok taze ve derin. Bu sebeple ikinci ya da üçüncü reklam filminde çok yüksek ihtimalle Lütfü Bey'i görmeyeceksiniz" dedi.