Köksal, kongrenin başlayacağı sırada CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ile CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in oturduğu masaya doğru yürüdü. Baltacı'ya yönelerek, "Sen beni telefonda tehdit edemezsin. Telefonda söylediklerini burada söyleyeceksin. Beni Afyon'dan AKP kazıyamadı, sen kazıyamazsın" şeklinde tepki gösterdi. Bu sırada salonda bulunanların bir bölümü "Hırsızlar dışarı" diye bağırdı.

Yaşanan gerginlik sırasında Köksal, "Susmayacağım, bana telefonda seni Afyon'dan kazıyacağım diyor" ifadesini kullandı. Bu sırada başka bir grup da "Burcu dışarı" diyerek tepkisini dile getirdi.

Bu sırada Köksal, fenalık geçirdi. Sağlık görevlilerinin ilk müdahalesinin ardından Köksal, partililerin yardımıyla salondan çıkarıldı, ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı.

Köksal'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

burcu-koksal-afyon-vekili

Gerginlik neden çıktı?

CHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı seçiminin öncesinde yaşanan gerginlik, Köksal'ın Baltacı'yı telefonda tehdit ettiğini iddia etmesiyle başladı. Köksal, Baltacı'nın kendisine, "Afyon'dan bir daha seçilemezsin" dediğini öne sürdü. Baltacı ise bu iddiaları yalanladı.

Köksal'ın bayılmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partililer ve eski milletvekilleri hastaneye geldi. Kılıçdaroğlu, Köksal'ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı.