Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP), Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için yeni isim tartışmaları gündemi meşgul ediyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, mevcut Başkan Mansur Yavaş'ın yeniden aday olmasını desteklediği açıklamalarına rağmen, partinin içinden çıkabilecek yeni bir ismin gündeme gelmesi partililer arasında farklı görüşlere neden oluyor.

Parti kaynaklarına göre, önceki dönem milletvekillerinden Levent Gök'ün adaylık için CHP lideri Kılıçdaroğlu'na önerildiği ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu'nun Mansur Yavaş'a olan desteğine rağmen, partinin son dönemde başlattığı değişim sürecine vurgu yapan bazı parti üyeleri, "CHP'nin kendi içinden çıkan isimlere yönelebileceğini" belirtiyor.

Ankara'da da benzer bir tartışma yaşanıyor. Mansur Yavaş'ın adaylık konusundaki tavrının belirsizliği nedeniyle, parti içinde Levent Gök'ün adaylığına dair spekülasyonlar ortaya çıkmış durumda. Parti içi kaynaklar, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na Levent Gök'ün adaylık için önerildiğini ve bu ismin Ankara'da ciddi şekilde değerlendirildiğini ifade ediyor.

Aynı zamanda, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın "CHP'nin kendi başına seçim kazanması mümkün mü ya?" açıklaması da CHP içinde tartışma konusu oldu. Bazı parti üyeleri, kendi geleneğinden çıkan bir aday gösterilmediği takdirde, benzer açıklamalarla karşılaşıldığını ve CHP'nin kendi adayıyla da seçimleri kazanabileceğini savunuyor.

Ankara'da yapılacak yerel seçimler öncesinde, CHP'nin aday belirleme sürecindeki bu tartışmaların nasıl sonuçlanacağı merak konusu. Parti içi dinamikler, mevcut başkan Mansur Yavaş'ın adaylık duruşu ve olası değişim stratejileri, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağına dair ipuçları sunmaya devam ediyor.

Not: Bu haber, Cumhuriyet gazetesi muhabiri Sarp Sağkal'ın haberine dayanılarak hazırlanmıştır.