6 Şubat'taki depremde büyük yıkımın yaşandığı Hatay'da TOKİ Konutlarının Toplu Temel Atma Töreni düzenlendi.

Törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhalefetete deprem turistleri benzetmesi yaptı.

Başkan Altay'dan sandık mesajı Başkan Altay'dan sandık mesajı

NEREDE BU BELEDİYELER?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o açıklaması şöyle:

"Kimi deprem turistleri sadece fotoğraf çektirmek, sadece görüntü vermek için arada bir buralara uğrayabilir. O arada yalan yanlış laflar da edebilirler. Siz onlara aldanmayın. Keşke bunun yerine ellerindeki imkanları geçici barınma merkezleri kurarak, yardım faaliyetlerini sürdürerek, yüreklerini depremzede kardeşlerimize açarak kullanabilseler de insanlarımızın gönüllerini alabilseler. İnşallah o da olur.

Bugün ana muhalefetin 10'u aşkın 11 büyükşehir belediyesi var. Nerede bu belediyeler? Bu belediyeler acaba buralara uğradı mı? Biz sorumluluğumuzun gereğini kendimize yakışanı, sizlerin beklediği işleri yaparak deprem şehirlerimizi bir yılda ayağa kaldırma sözümüzü tutmaya bakacağız."

BAŞKAN ALTAY SAHNEDEKİ YERİNİ ALDI

Erdoğan'ın konuşmalarının ardından temel atma töreni başladı. Sahneye, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile beraber depremin ilk gününden itibaren Hatay için çalışan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da çağırıldı.