CVK Madencilik halka arzda 1 TL nominal değerli paylar 105 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak. Peki; CVK Madencilik halka arz ne zaman, eşit mi oransal mı ve kaç lot verir? CVK Madencilik halka arz hisse fiyatı ve kodu nedir, hangi bankalarda var? İşte bilgiler.

Türkiye'nin en büyük krom ihracatçılarından CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi halka açılıyor. Talep toplama tarihleri de belli oldu. CVK Madencilik paylarının halka arzına ilişkin talep toplama tarihleri, 6-7 Nisan 2023 olarak belirlendi.

CVK Maden hisse kodu #CVKMD olarak belirlendi. Şirket payları, Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görecek. Halka arzda 1 TL nominal değerli paylar 105 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak. Halka arz büyüklüğü 882 milyon TL ve halka arz sonucunda şirketin halka açıklık oranı yüzde 20 olacak.

Halk arz aşamasında satılan paylar, oransal dağıtım yöntemine göre dağıtılacak. CVK Maden şirketi pay olarak 8,400,000 Lot vereceğini açıkladı.

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin mevcut 35 milyon TL olan sermayesinin 42 milyon TL'ye bedelli artırımı sırasında oluşan 7 milyon TL pay ile mevcut ortaklardan Begüm Çevik'e ait 1,4 milyon TL nominal değerli B grubu pay olmak üzere toplam 8,4 milyon TL pay halka arz edilecek.

Şirket paylarının halka arzında "sabit fiyatla talep toplama" ve "en iyi gayret aracılığı yöntemi" uygulanacak. Halka arz Tera Yatırım'ın liderliğindeki 38 aracı kurumun katıldığı konsorsiyum aracılığıyla gerçekleştirilecek.

CVK MADENCİLİK HAKKINDA

CVK Madencilik, 100% yerli sermaye ile kurulmuş olan işletmeleri ile maden faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bursa, Çanakkale ve Kütahya'da tesisleri bulunan CVK Madencilik; krom, kurşun, çinko, bakır ve manyezit cevherleri üretmekte olup altın cevheri üretimi için de AR-GE çalışmalarına son sürat devam ediyor.

CVK Madencilik, halka arz gelirinin önemli bir kısmını altın madenciliği yatırımında kullanmayı planlıyor.