Karatay Belediyesi, Konya’ya yerleşen deprem mağduru ailelerin çocuklarının sosyalleşmesi ve yaşadıkları travmaları atlatabilmeleri amacıyla bir etkinlik düzenledi. Konya İl Emniyet Müdürlüğü'nden görevliler de etkinlik boyunca çocukları yalnız bırakmadı.

KARATAY HAYVANAT BAHÇESİ’NE GEZİ

Çocuklar, Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ni gezerek çeşitli türde hayvanlarla tanışma imkanı buldu. Ziyaret boyunca miniklerin mutluluğu gözlerinden okunurken, hayvanat bahçesindeki hayvan dostları hakkında da ayrıntılı bilgi sahibi oldular.

HEM EĞİTİM HEM YEMEK

Karatay Hayvanat Bahçesi gezisinin ardından Karatay Trafik Eğitim Parkı’na geçen depremzede çocuklar, park içerisindeki Kafe Karatay'da hep birlikte yemek yedi.

Daha sonra Trafik Eğitim Parkı’nda pedallı araçlara binen çocuklar, hem yaya hem de sürücü olarak trafik kurallarını öğrenme imkânı buldular. Meddah Osman Bozdemir de Karatay Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklara özel eğlenceli oyunlar ve gösteriler yaparak çocukların eğlenceli bir gün geçirmesine katkı sundu.

MİNİKLERDEN TEŞEKKÜR

Karatay Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğin kendileri için çok yararlı olduğunu belirten çocuklar, çok güzel bir gün geçirdiklerini ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da Trafik Eğitim Parkı’nda çocukları yalnız bırakmadı. Deprem dolayısıyla çocukların yaşadığı zorlu sürecin farkında olduklarına dikkat çeken Başkan Hasan Kılca, söz konusu dönemin atlatılabilmesi için ellerinden geleni yapacaklarına vurgu yaptı.