Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, sosyal medya fenomenleri Eylül Öztürk, Barış Kenan Özkan ve diğer isimler hakkında yurt dışı çıkış yasağı talep ettiği iddia ediliyor. Dilan Polat'ın 2019'da paylaştığı ve "Şampiyonlar Ligi" adını verdiği fotoğrafın ardından ortaya çıkan iddialar, söz konusu fenomenlerin yurt dışı çıkışlarına ilişkin gündemi sarsmış durumda.

Bahsi geçen fotoğrafta yer alan isimler arasında Eylül Öztürk ve eşi Barış Kenan Özkan'ın yanı sıra, Şulemsi olarak bilinen Şule Kayatürk, Yavuz ve eşi Merve Korkut, Tolunay ve eşi İleyda Topal, Ömer ve eşi Tuğba Bağ çiftleri bulunuyor. Ancak, bu bilgilerin gerçekliği veya söz konusu fenomenlerle ilgili herhangi bir yasal işlem bulunup bulunmadığı konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

Özellikle Eylül Öztürk ve eşi Kenan Özkan hakkındaki iddialar, ABD'ye 5 milyon dolarla gidildiği ve oradan peşin parayla 11 adet ev alındığı yönünde. Ancak, sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalarda bu iddiaların kesinleştiği ve kendilerinin soruşturmaya dahil olduğu yönünde bir ifade bulunmamaktadır.

Eylül Öztürk'ün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Soruşturmaya dahil olduğum kesinleşti. Bu beni mutlu etti. Ancak zaten yurt dışındayım, bu nasıl olacak anlamadım. Avukatıma danışacağım." ifadeleri yer aldı.

Naci Görür Uyardı: Konya da Tehlikede! Naci Görür Uyardı: Konya da Tehlikede!

Bu iddiaların gerçeklik payı ve söz konusu isimler hakkında başlatılan resmi bir soruşturma olup olmadığı netlik kazanmış değil. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan ya da ilgili isimlerden resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Editör: Haber Merkezi