Konya'da 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde, Doğanhisar ilçesi en çekişmeli bölgelerden biri oldu. Cumhur İttifakı MHP Belediye Başkan Adayı Savaş Özdemir ile Yeniden Refah Partisi adayı Ali Öztoklu arasında başa baş bir mücadele yaşandı. Seçim sonunda 190 oy farkıyla Ali Öztoklu galip ilan edildi.

Türkiye'de Pazartesi Günü Kamu Tasarruf ve Verimlilik Paketini Açıklıyor Türkiye'de Pazartesi Günü Kamu Tasarruf ve Verimlilik Paketini Açıklıyor

MHP İtiraz Etti

Seçim sonucunu kabul etmeyen MHP, oyların değerlendirilmesinde hata yapıldığını, geçerli oyların geçersiz sayıldığını, eksik ve fazla sayım yapıldığını gibi iddialarla itirazda bulundu. İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedilen itiraz, MHP tarafından Konya İl Seçim Kurulu'na taşındı.

İl Seçim Kurulu da Reddetti

Konya İl Seçim Kurulu, MHP'nin itirazını inceledikten sonra reddedilmesine karar verdi. Kararda, MHP'nin iddialarının somut delillerle ispatlanamadığı ve seçimlerde herhangi bir hile veya hata tespit edilemediği belirtildi.

Sonuç Değişmedi

Konya İl Seçim Kurulu'nun kararının ardından Doğanhisar'da seçim sonucu değişmedi. Yeniden Refah Partisi adayı Ali Öztoklu, Doğanhisar'ın yeni Belediye Başkanı olarak resmiyet kazandı.

MHP'den Sonraki Adım

MHP'nin Konya İl Seçim Kurulu'nun kararına itiraz edip etmeyeceği henüz belli değil. MHP'nin itiraz hakkı saklı.

Seçim Sonrası Tepkiler

Seçim sonucu ve İl Seçim Kurulu'nun kararı her iki taraftan da farklı tepkilere neden oldu. MHP'liler karara tepki gösterirken, Yeniden Refah Partisi ve taraftarları ise kararı sevinçle karşıladı.

Doğanhisar'da Yeni Dönem

Seçim süreci ve itirazların ardından Doğanhisar'da yeni bir dönem başlıyor. Yeniden Refah Partisi'nden Ali Öztoklu'nun önümüzdeki 5 yıl boyunca Doğanhisar'ı nasıl yöneteceği merak konusu.