Türk Lirası karşısında zirvedeki seyrini koruyan Dolar, yatay bir seyir izlemeye devam ediyor. Euro/TL ve altın fiyatları ise dalgalı bir seyir sergiliyor.

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü açıklanan ABD enflasyon verisi, piyasada bir soluk alma etkisi yarattı. ABD'de yıllık enflasyon, beklentilerin hafif altında yüzde 3,2 olarak gerçekleşti. Bu veri, Fed'in faiz politikasına yönelik güvercin beklentilere zemin hazırladı. Yatırımcılar, Fed'in faiz artışı konusundaki düşüncelerinin değişebileceği ihtimali üzerine odaklandı.

Bu hafta içeride, Merkez Bankası'nın "Piyasa Katılımcıları Anketi" sonuçları ve bütçe dengesi rakamları açıklanacak. Dışarıda ise ABD işsizlik maaşı başvuruları ile Euro bölgesi enflasyon verileri yakından takip edilecek. Bu veriler, küresel piyasalarda hareketliliğe neden olabilir.

Konya'da, gram altın haftaya 1717 TL seviyesinden başladı. Çeyrek altın ise 2880 TL'den alıcı buluyor.

Konya piyasalarında Dolar kuru 27,17 TL'den alıcı bulurken Euro ise 29,66 TL seviyesinden işlem görüyor.

Merkez Bankası Faiz Kararı Öncesi Piyasalar Zirvede! Konya Piyasalarında Son Durum Merkez Bankası Faiz Kararı Öncesi Piyasalar Zirvede! Konya Piyasalarında Son Durum

Yatırımcılar, uluslararası gelişmeleri yakından izlerken, Dolar'ın TL karşısındaki performansı, Euro/TL ve altın fiyatlarındaki dalgalanmalar dikkatle takip ediliyor. Fed'in faiz politikasına ilişkin geleceğe dair belirsizlikler, piyasalarda volatiliteye neden olmaya devam edebilir.