Ticaret Bakanlığı, ülkemizde yaygınlaşan "Efsane Kasım İndirimleri" kampanyaları hakkında tüketicilere önemli uyarılarda bulundu. Her yıl Kasım ayı boyunca gerçekleşen bu büyük indirim etkinlikleri, tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarını ve tüketici davranışlarını etkileyen önemli bir olay haline gelmiştir.

Ticaret Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, "Efsane Kasım İndirimleri" adı altında düzenlenen kampanyalara dikkat etmek gerektiği vurgulanmıştır. Tüketiciler, indirim kampanyalarına katılmadan önce dikkatli ve bilinçli bir şekilde hareket etmelidir.

Bu indirim kampanyalarında alışveriş yapmadan önce aşağıdaki önerilere dikkat etmek önemlidir:

 • Satıcı/sağlayıcı hakkında ön inceleme yapılmalı ve güvenilirlikleri kontrol edilmelidir.
 • Satın alınacak mal veya hizmetin fiyatı, benzer ürünlerle karşılaştırılmalıdır.
 • İndirim tutarına veya oranına dikkat edilmelidir.
 • İnternet sitesi adresinin güvenilir olduğundan emin olunmalıdır.
 • Ödeme yapmadan önce tüketiciye iletilmesi gereken ön bilgiler ayrıntılı olarak okunmalıdır.

Ayrıca, kampanya düzenleyen satıcılar ve sağlayıcılar da şeffaf olmalı ve indirimli satışların başlangıç ve bitiş tarihleri ile satışa sunulan mal veya hizmetin miktarını açık ve anlaşılır şekilde belirtmelidir. İndirim miktarı hesaplanırken indirimli fiyattan önceki fiyat esas alınmalı ve tüketiciye doğru bilgi verilmelidir.

Bayrama Büyük İndirimle Giriyoruz Bayrama Büyük İndirimle Giriyoruz

Ticaret Bakanlığı, aldatıcı ve yanıltıcı indirimli satış kampanyalarına karşı önlem almak için Reklam Kurulu'na başvurulabileceğini ve tüketici haklarını korumak amacıyla tüketici hakem heyetleri ya da tüketici mahkemelerine başvurulabileceğini belirtti.

"Efsane Kasım İndirimleri" dönemi, tüketicilerin avantajlarından faydalanırken, dikkatli ve bilinçli alışveriş yapmaları gereken bir dönem olarak kabul edilmelidir. Bu önlemler, tüketicilerin mağduriyet yaşamaması ve sağlıklı alışveriş yapmaları için önemlidir.

Cimri de kolaylık sağlıyor

Alışveriş sitelerinin veritabanlarını araştırıp fiyatları karşılaştırabilen platform olarak bilinen Cimri, özellikleri sayesinde vatandaşın işini kolaylaştırıyor.

Markanın internet sitesinde kullanımla ilgili şu cümleler kullanılıyor:

Cimri.com size aşağıdaki hizmetleri ve faydaları sağlar:

 1. Ürünlerin mağazalardaki fiyatlarını listeleyerek en düşük fiyatı bulmanıza ve böylece tasarruf ederek bütçenizi korumanıza yardımcı olur.
 2. Tüm mağaza fiyatlarını tek sayfada göstererek sizi mağazalar arasında dolaşma zahmetinden kurtarır ve size zaman kazandırır.
 3. Ürünleri satın almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair sizi bilgilendirerek rehberlik hizmeti sağlar.
 4. Ürünleri teknik özellikleri ve fiyatları açısından birbiri ile karşılaştırmaya olanak sağlayarak karar vermenize yardımcı olur.
 5. Sunduğu detaylı filtreleme seçenekleri sayesinde ihtiyacınız olan doğru ürünleri kolayca bulmanızı sağlar.
 6. Cimri.com, ürünlerin mağazalardaki güncel fiyatlarını, fiyat geçmişlerini, açıklamalarını, teknik özelliklerini, resimlerini, videolarını, kullanıcı yorumlarını, aradığınız ürünlere benzer ürünleri, yeni ürünleri ve popüler ürünleri görebileceğiniz oldukça geniş bir kataloğa sahip online alışveriş rehberinizdir.

Cimri.com’da ürünleri fiyata göre sıralayarak en düşük fiyatlı; popülerliğe göre sıralayarak en çok tercih edilen ya da güncelliğe göre sıralayarak en son model ürünleri tek sayfada kolaylıkla görebilirsiniz. Listelediğimiz mağazaların adres, telefon ve e-posta bilgilerine web sitemiz üzerinden ulaşabilir, ürün sayfalarında ürünlerin kredi kartı tek çekim, havale ve taksitli fiyatlarını görebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünleri Facebook ve Twitter gibi sosyal mecralarda paylaşabilir, ürünlere puan verebilir ya da yorum yazabilirsiniz.

Cimri’de başta bilgisayar, elektronik, fotoğraf ve kamera, cep telefonu gibi kategoriler olmak üzere pek çok kategoride binlerce markaya ait ürünler bulunmaktadır. Kategori, ürün, marka ve listelediğimiz mağaza sayısını her geçen gün artırıyoruz.

Cimri.com’un kullanıcılarına indirimli ve yeni ürünleri düzenli olarak e-posta ile bildirdiği e-bülten hizmeti de bulunmaktadır. Siz de indirimlerden, kampanyalardan ve yeni ürünlerden haberdar olmak istiyorsanız e-bülten hizmetimize kayıt olmayı unutmayınız.

Cimri.com’da kullanıcılara sunulan tüm hizmetler ücretsizdir. Cimri.com ürünlerin satışını yapan mağazaları listelemektedir; kesinlikle ve hiç bir şekilde ürün satışı yapmamaktadır. Cimri.com, güvenli, bilinçli ve keyifli alışverişin başlangıç noktasıdır. Almak istediğiniz ürün her ne olursa olsun, satın almadan önce mutlaka Cimri’ye bakınız.