Beklentilerin Farkındayız

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, TGRT Haber canlı yayınında gazeteci Fatih Atik'in sorularını cevapladı. Emeklilerle ilgili düzenlemelerle ilgili açıklamalarda bulunan Şahin, emeklilerin beklentilerini karşılayacaklarını söyledi.

Emeklilere yönelik sürpriz bir müjde beklendiğini hatırlatan Atik'e Şahin şu şekilde yanıt verdi:

"Biz her zaman milletimizin beklentileri, şikayetleri doğrultusunda siyaset yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Vatandaşın gündeminde ne varsa, derdi ne ise onu masamıza koyuyoruz. Bu mesele ile ilgili de çalışmalar var. Çalışmalar olgunlaşınca sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyu ile paylaşacaktır."

Beklentileri Karşılayacağız

Şahin, emeklilerdeki beklentilerin farkında olduklarını ve her zaman bu beklentileri karşılamış bir siyasi anlayışa sahip olduklarını vurguladı. Şu an devam eden çalışmalar olduğunu ve emekliler için önemli adımlar atıldığını belirten Şahin, hala serzenişler olduğunu ve bu serzenişlere hak verdiğini söyledi. Şahin, "Sorunun çözümünü bizden beklemelerinden memnunuz." diye konuştu.

Seyyanen Zam Mı Geliyor?

AK Parti'nin emeklilere yönelik planladığı zammın seyyanen zam mı yoksa enflasyon farkı + ek zam mı olacağı ise henüz netlik kazanmadı. Çalışmaların olgunlaşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kamuoyuyla paylaşacağı açıklamada bu detay da netleşmiş olacak.

Kaynak: https://www.internethaber.com/ak-partiden-emekli-aciklamasi-bu-mesele-ile-ilgili-de-calismalar-var-2359408h.htm