Türkiye siyasetinin nabzını tutan MetroPOLL Araştırma, "Türkiye'nin Nabzı" adlı araştırmasının Ağustos ayı sonuçlarını açıkladı. Bu sonuçlara göre, siyasetçilerin popülaritesi ve sıralamaları ilgi çekici detaylarla dolu.

Ankete göre, Türkiye siyaset sahnesinin en popüler ismi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan'ın bu üst sıradaki yerini korumasının yanı sıra, dikkat çeken bir diğer nokta ise Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun listenin son sırasında yer alması oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Temmuz ayında en beğenilen siyasetçi seçilmesine rağmen, bu ayki listede kendine yer bulamaması dikkat çeken bir diğer gelişme oldu.

Araştırmanın en çarpıcı sonuçlarından biri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun popülaritesini koruyor olmasıydı. Aynı şekilde, seçim sonrasında Dışişleri Bakanı olarak atanan Hakan Fidan'ın popülerlik grafiğindeki yükseliş de gözlerden kaçmadı.

MetroPOLL Araştırma'nın kurucusu Özer Sencar, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Ekrem İmamoğlu ve Hakan Fidan’ın popülaritesi Erdoğan hariç tüm siyasileri geçmiş. Özellikle Fidan’ın başarısı bana göre ayın en önemli olayıdır." ifadelerine yer verdi.

metropoll-konyali-siyasetci

KONYALI BİR İSİM VAR

Listede ayrıca son yapılan seçimler sonrasında İçişleri Bakanı olan Konyalı Ali Yerlikaya da bulunuyor. Yerlikaya 10. sırada kendine yer buldu.

ali-yerlikaya

Editör: Haber Merkezi