Türkiye'nin önde gelen enerji dağıtım şirketlerinden biri olan Enerya Konya, sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) alımı için yeni bir ihale düzenliyor. Şirket, Ekim 2023 ile Eylül 2024 döneminde kullanılacak CNG'nin tedariki için bu ihaleyi gerçekleştirecek.

İhale, Türkiye'nin enerji sektörünü düzenleyen T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) 7110-7, 7364 ve 8777 sayılı kararlarına uygun olarak Kapalı Zarf ve Açık Eksiltme Usulü ile gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyen firmaların, gerekli belgeleri ve yeterlilik kriterlerini sağlamaları gerekmektedir.

CNG alımı, Enerya Konya Gaz Dağıtım A.Ş.'nin dağıtım lisans sınırları içerisinde yer alan Cihanbeyli, Bozkır, Yunak, Hadim, Altınekin, Kulu (Ömeranlı), Çeltik, Doğanhisar, Hüyük, Derebucak, Taşkent, Güneysınır ve Akören gibi Konya ilinin farklı bölgelerinde gerçekleşecek. Tedarik süresi ise Ekim 2023 ile Eylül 2024 arasını kapsayacak.

İhaleye katılmak isteyen firmalar, Enerya Konya Gaz Dağıtım A.Ş.'nin İçerenköy, Yeşilvadi Sokak, No:3/4, Ataşehir, İstanbul adresindeki Şube merkezinde ihale dokümanını inceleyebilirler. Ayrıca, dokümanlar https://www.enerya.com.tr/ web sitesi üzerinden de incelenebilir.

İhaleye katılma şartları arasında, T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından verilmiş ve geçerlilik süresi sona ermemiş olan "Toptan Satış Lisansı" ve "İletim Lisansı" sahibi firmaların katılması gerekmektedir. İhale, 5 Ekim 2023 tarihinde Enerya Konya Gaz Dağıtım A.Ş.'nin İçerenköy adresinde saat 09:30'da gerçekleştirilecektir.

Bu ihale, ekonomik açıdan en avantajlı teklif değerlendirmesi ile gerçekleştirilecek. İhale komitesi, tekliflerin ilk oturumunda sunulan dokümanları inceleyerek, ikinci oturumda fiyat tekliflerini değerlendirecek ve en düşük teklif veren 3 istekliyi açık eksiltmeye davet edecektir.

İhale sonuçları, Enerya Konya web sitesinde duyurulacak ve ihaleye katılan tüm isteklilere bildirilecektir. Tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren en az 30 takvim günü olmalıdır. Konsorsiyumların ihaleye teklif vermesine izin verilmemektedir. Bu ihale, 4734 ve 4735 sayılı Kamu İhale Kanunlarına tabi değildir.

enerya-gaz-alim-listesi-2-1

enerya-gaz-alim-listesi