Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, AK Parti'nin yerel seçimdeki adayları ile ilgili olarak "Aralık ayının sonuna doğru bazı adayları açıklayacağız" dedi.

Erdoğan, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Ankara’da toplantımızı yaptık, kanaatlerimizi aldık. Pazar günü 3 bölgenin de temayüllerini alacağız. Büyükşehir adaylarını aralık ayının sonuna doğru açıklamaya başlayacağız.

Biden ile görüşme:

Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşmeye ilişkin olarak da açıklamalarda bulundu. Erdoğan, görüşmede F-16'ların satışına ilişkin gelişmelerin ele alındığını belirterek, "F-16 ile gelişmeler teşkil etti. Biden kendisinin olumlu bakış açısı olduğunu, kongreye teklif etmeye hazır olduklarını söylediler. İsveç’le alakalı kararımızı önemsediklerini belirttiler" dedi.

Konya'da yeni atamalar! Kaymakam ve Vali Yardımcılarında değişiklikler oldu Konya'da yeni atamalar! Kaymakam ve Vali Yardımcılarında değişiklikler oldu

Gazze konusu:

Erdoğan, görüşmede Gazze konusunu da ele aldıklarını belirterek, "Gazze konusunu etraflıca ele aldık. Özellikle ABD’nin müdahil olmasını söyledik. İnsanlık, vicdani suç var. Bizler de elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

İsrail:

Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin olarak da "İsrail’den iyi niyet beklemek mümkün değil. 121 ülke bizimle hareket etmişti. Şimdi devran değişti. İsrail yalnızlığa doğru gidiyor" dedi.

Editör: Haber Merkezi