Erdoğan 'Son seçim' dedi, gündem karıştı! Fatih Portakal erken seçim için tarih verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçimler için son seçim ifadesi, Türkiye siyasetinin gündemini sarsarken, AK Parti Urfa Milletvekili Bekir Bozdağ'ın Meclis'i işaret etmesiyle tartışmalar daha da alevlendi. Gazeteci Fatih Portakal ise erken seçim için belirli bir tarih öngörerek gündeme damgasını vurdu.

Erdoğan'ın Açıklaması ve Bozdağ'ın Tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Bu bir final, yasanın verdiği yetkiyle bu seçim benim son seçimim" şeklindeki sözleri, siyasi kulislerde yeni bir tartışma başlattı. Ardından, AK Parti Urfa Milletvekili Bekir Bozdağ'ın, "Meclis tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde, Cumhurbaşkanı bir defa daha aday olabilir" şeklindeki açıklaması dikkat çekti.

Portakal'dan Öngörü: Erken Seçim Tarihi

Gazeteci Fatih Portakal, siyasetin nabzını tuttuğu canlı yayında dikkat çeken bir açıklama yaptı. Portakal, Erdoğan'ın sözlerinin bir kelime oyunu olduğunu belirterek, "2028'e kadar giderse katılamayacak, Anayasa değişikliği söz konusu olmazsa... Bir kelime oyunu, bırakmak da istemiyor" dedi. Portakal ayrıca, Meclis'in 2027'de seçimlere gitmesi halinde, erken seçimin mümkün olabileceğini ve bunun için 360 milletvekiline ihtiyaç duyulacağını öne sürdü.