Karapınar ilçesinde üç yıl boyunca başarılı hizmetleri ve ilçe sakinlerinin sevgisini kazanmış olan Kaymakam Oğuz Cem Murat, Ağustos 2023 kararnamesi ile Ereğli Kaymakamı olarak atanarak Karapınar'a veda etti. Murat'a onurlu bir vedalaşma programı düzenlendi.

Veda programında, Murat'ın Karapınar'da gerçekleştirdiği unutulmaz hizmetlere vurgu yapıldı. Belediye Başkanı Mehmet Yaka, yaptığı konuşmada, "Kendisi görevine adamış birisiydi. İlçemizde güzel işler yaptık. Birlikte çalışmaktan onur duyduk. Karapınar’da unutulmayacak kaymakamlar arasına adınız yazdırdı. Hizmetleri için teşekkür ediyorum" dedi.

Kaymakam Oğuz Cem Murat ise duygusal bir veda konuşması yaparak, "Karapınar'da görev yapmaktan mutlu olduğumu söylemeliyim. Sıcak ve samimi bir ortamda hizmet etmeye çalıştım. Şunu açıkça söylemeliyim ki kendimizi ailem olarak Karapınarlı olarak görüyoruz. Buradan gitsem de bize açılacak binlerce evin kapısı var" dedi ve Ereğli'deki görevine başlamak üzere hazırlandığını belirtti.

Murat, açıklamasında, "Görev yaptığım süre içerisinde; herkes eşit, adil, dürüst, açık ve birleştirici olmaya gayret ettim. Şunu biliniz ki Ereğli’de bir kardeşiniz var. 7/24 saat bana ulaşabilirsiniz. Benim Karapınar’da 50 bin evim var bunu biliyorum. Ereğli’ye geldiğinizde hepinizi beklerim. Geldiğinizi başkalarından duymayayım o zaman üzülürüm" şeklinde konuştu.

Kaymakam Oğuz Cem Murat'ın Ereğli'deki görevine başlaması yakın bir tarihte gerçekleşecek. Murat, Karapınar'daki hizmetleri ve samimi yaklaşımıyla ilçe sakinlerinin kalbinde özel bir yer edindi.