Ermenek Alanya'ya mı Bağlanıyor? Ermenek Alanya'ya mı Bağlanıyor?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, memleketi Batman'da yaptığı açıklamada, kentin büyükşehir olma ihtimalinin olduğunu söyledi. Şimşek, "Batman'ın Türkiye'nin yeni yüzyılında en önemli büyüme motorlarından biri olarak görüyorum. Çünkü Batman'da muazzam bir girişimcilik ruhu var. Gaziantep'ten sonra en güçlü girişimciliğin olduğu ilimiz. Nüfus hızlı artıyor. Yakında büyükşehir olursanız şaşırmamak lazım." dedi.

Ereğli il olma konusunda geri planda kalıyor

Konya'nın Ereğli ilçesi de il olma konusunda geri planda kalıyor. İlçenin nüfusu 150 bini geçse de, il olma konusunda henüz bir adım atılmış değil.

Karaman'a bağlanma ihtimali güçleniyor

Son gelişmeler ise, Ereğli ilçesinin Karaman'a bağlanıp büyükşehir statüsünde daha çok hizmet alması için çalışmaların yürütüleceği yönünde yorumlanıyor. Karaman'ın nüfusu 250 bini geçiyor ve il statüsünde. Ereğli'nin Karaman'a bağlanması halinde, bölgenin kalkınması ve hizmet almasının daha kolay olacağı düşünülüyor.

Ereğli ilçesinin il olma ihtimali devam ediyor. Ancak son gelişmeler, ilçenin Karaman'a bağlanıp büyükşehir statüsünde daha çok hizmet alması için çalışmaların yürütüleceği yönünde yorumlanıyor.

OPRUKÇU KARAMAN BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI OLABİLİR

Özellikle Ereğli'de çok sevilen ve 2019 yılında bağımsız olarak yerel seçimlere giren Hüseyin Oprukçu, milliyetçi olarak bilinen bölgede Ereğli'nin Karaman'a bağlanmasıyla Karaman Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 2024 seçimlerine girebilir.