Batman Belediyesi'ne "Büyükşehir Belediyesi" tabelası asıldı, perdeyle kapatıldı.

Büyükşehir Vizyonu mu, Müjde mi?

Batman Belediyesi, yeni hizmet binasına "Batman Büyükşehir Belediyesi" yazılı tabela astı. Tabela kısa sürede sosyal medyada gündem oldu ve "Batman büyükşehir oldu" yorumlarına neden oldu. Belediye ise tabeladaki "büyükşehir" yazısını perdeyle kapattı.

Neden Perdeyle Kapatıldı?

Belediye yaptığı açıklamada, tabelanın Batman'ın gelecek 50 yılını planlama vizyonunu yansıttığını ve önümüzdeki dönemde Batman'ın büyükşehir statüsü kazanacağına inandıklarını belirtti. Açıklamada, "Büyükşehir" yazısının perdeyle kapatılmasının sebebi olarak da binanın yakın zamanda hizmete açılması ve Batman'ın büyükşehir statüsü kazanmadığı için "Belediyesi" ibaresinin görünür olması gösterildi.

Büyükşehir Olmak için Nüfusa İhtiyaç Var

Batman Barosu Başkanı Erkan Şenses, büyükşehir olmak için 750 bin nüfusun geçilmesi gerektiğini ve bunun TBMM tarafından kanunla düzenlenebileceğini söyledi. Şenses, Batman'ın büyükşehir olmasının avantajlarının dezavantajlarından daha fazla olduğunu da sözlerine ekledi.

Erdoğan Müjdeyi Verecek mi?

Batman'da yerel bir gazetenin sahibi Bulut Kutlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 21 Mart'ta Batman'a yapacağı ziyarette müjdeyi verebileceğini söyledi. Esnaf Veysi Akyüz ise Batman'ın büyükşehir olmasını istemediğini ve her şeyin pahalı olacağını düşündüğünü ifade etti.

Beklenen Açılış

Batman'ın büyükşehir statüsü kazanıp kazanmayacağı ve "Büyükşehir" yazısının ne zaman açılacağı merakla bekleniyor.