Konya'nın Ereğli ilçesinde, ailesiyle birlikte piknik yapan 15 yaşındaki Dicle Güneş'in serinlemek amacıyla girdiği gölette yaşanan trajik olay, acı bir sonla sonuçlandı. Ereğli İlçesi Sarıca Mahallesindeki gölette gerçekleşen olayda, genç kızın boğulması çevredekileri derin üzüntüye boğdu.

SUDA ÇIRPINDI

Piknik için ailesiyle birlikte göletin bulunduğu alana giden Dicle Güneş, ikindi saatlerinde serinlemek amacıyla gölete girdi. Ancak kısa bir süre sonra çevrede bulunanlar, genç kızın suda çırpındığını fark etti. Hemen yardıma koşan vatandaşlar, Güneş'i sudan çıkarmaya çalıştılar. Bir vatandaşın çabaları sonucunda genç kız karaya çıkarıldı, ancak ne yazık ki kurtarılamadı ve hayatını kaybetti.

DİKKATLİ OLUN

Olay yerine gelen jandarma ekipleri tarafından yapılan incelemelerin ardından Dicle Güneş'in cansız bedeni otopsi için morga kaldırıldı. Yetkililer, aşırı sıcak hava koşullarının etkili olduğu bu günlerde, suyun yanı sıra baraj, gölet ve akarsu kenarlarında vakit geçiren vatandaşları boğulma riskine karşı dikkatli olmaları konusunda bir kez daha uyardı.

DİBİNİ GÖRMEDİĞİNİZ SUYA GİRMEYİN

Yaşanan bu acı olay, serinlemek amacıyla suya giren gençlerin ve ailelerinin, güvenlik tedbirlerini almadan suya girmemeleri gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi.