Konya Ereğli'de siyasi arenada hareketlilik sürerken, Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) Belediye Başkanlığı için yeni bir aday adayı ortaya çıktı. Geçtiğimiz dönem bağımsız olarak seçimlere katılan ve daha sonra MHP çatısı altında yer alan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu'nun yanı sıra, şimdi de Ereğli'nin tanınmış isimlerinden biri olan Dr. Yusuf Kılınç, adaylık yolunda adım attı.

Konya'da Kendilerini Polis, Asker ve Savcı Olarak Tanıtıp 20 Milyon TL Dolandıran 7 Kişi Tutuklandı! Konya'da Kendilerini Polis, Asker ve Savcı Olarak Tanıtıp 20 Milyon TL Dolandıran 7 Kişi Tutuklandı!

Ereğli'nin sevilen simalarından olan ve çeşitli eğitim faaliyetlerinde de bulunmuş olan 1957 doğumlu Yusuf Kılınç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret ederek Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adaylığını resmen bildirdi. Ziyaret sırasında Kılınç, Bahçeli'ye Ereğli'nin öne çıkan sorunlarını aktarırken, çözüm önerilerini de paylaştı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kılınç, ziyaret sonrası şu ifadeleri kullandı: "Değerli Devlet büyüğümüz, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız hürmetli Dr. Devlet Bahçeli beyimizi ziyarette bulundum. Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde Ereğli Belediye Başkanlığı Aday Adaylığımı beyan ettim. Saygı, hürmetlerimi, sağlık ve afiyet dileklerimi arz ettim."

Yusuf Kılınç'ın makina, metalurji ve bilim uzmanı olarak kendini tanımladığı, evli ve üç çocuk babası olduğu belirtilirken, Kılınç'ın Ereğli için önerdiği projeler ve vizyonu merakla bekleniyor.

Seçimlere doğru aday adayları arasındaki rekabetin arttığı Ereğli'de, MHP'nin yeni aday adayı Yusuf Kılınç'ın, nasıl bir yol haritası çizeceği ve seçmenin dikkatini hangi konularla çekeceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Editör: Haber Merkezi