Ereğli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü, Sosyal Medya Paylaşımıyla Gündemde

Konya'nın Ereğli ilçesinde görev yapan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cumali Özince, Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılını kutladığı gün yaptığı sosyal medya paylaşımı nedeniyle idari soruşturma ve açığa alma işlemi ile karşı karşıya kaldı.

Polemik Yaratan Sosyal Medya Paylaşımı

Özince, kendi sosyal medya hesabından, "Hakkınızı helal edin, Osman Gazi, Orhan Gazi! Yedi düvelin birleşip yıkamadığı emanetinizin bugün son günü" şeklinde bir paylaşım yaparak gündemde büyük bir tartışma yarattı. Paylaşımın ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından haberdar edilmesi üzerine, Konya Valiliği tarafından Özince'nin açığa alınmasına karar verildi.

eregli-genclik-spor-il-muduru

İdari Soruşturma Başlatıldı, Müfettiş Görevlendirildi

Konya Valiliği kararı ile açığa alınan Cumali Özince hakkında, söz konusu sosyal medya paylaşımıyla ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da müfettiş görevlendirildiği öğrenildi. İdari soruşturmanın sonuçları beklenirken, paylaşımın kamuoyu ve yetkililer arasında ne tür bir tepki yaratacağı merakla bekleniyor.

Bu olay, sosyal medyanın güçlü etkileri ve kamu görevlilerinin sosyal medya kullanımının sınırları konusundaki tartışmaları gündeme getirirken, Cumali Özince'nin geleceği de belirsizliğini koruyor.