İddiaya göre; bir kişinin evinde hareketsiz yattığı ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. Kısa sürede adrese ulaşan ekipler, 67 yaşındaki Cuma Han'ın cansız bedeniyle karşılaştı. Polis evin çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı, olay yeri inceleme ekipleri ayrıntılı inceleme yaptı. İncelemeler sonrası Han'ın cesedi otopsi için Konya Ereğli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Cuma Han'ın yalnız yaşadığı evde satırla öldürüldüğü ortaya çıktı.

Kayınpeder ve Damat Birlikte Alkol Almıştı

Sabah'ta yer alan haberdeki iddiaya göre; Niğde'de yaşayan ve eşinden ayrılma aşamasında olduğu öğrenilen Nazım Meşe, dün Ereğli ilçesindeki kayınpederi Cuma Han'ın yanına gitti. Tek başına yaşayan kayınpederinin evinde birlikte alkol alan Nazım Meşe, saat 22.30 sıralarında çevreyi rahatsız ettiği yönünde ihbarda bulunulması üzerine polis ekiplerince karakola sevk edildi. Sabah 06.30'a kadar karakolda tutulan Meşe, daha sonra salıverildi.

Olaydan Sonra Duvara "Aşkım" Yazdı

Eve giden Nazım Meşe, çok geçmeden 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak yardım istedi. Meşe'nin, 'Kayınpederim kanlar içerisinde yatıyor' ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler satırla sırt ve boyun kısmında kesikler olan Cuma Han'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Odanın duvarında ise 'Aşkım' yazıldığı öğrenildi.

Polis Cinayetin Sebebini Araştırıyor

Polis yaptığı çalışmada, kayınpeder ve damadın evde birlikte alkol aldıklarını, bu esnada aralarında çıkan tartışma nedeniyle boğuşma yaşandığını ve ardından da olayın yaşandığını belirledi. Damat Nazım Meşe gözaltına alınırken, suç aleti satır da evde bulundu. Damadın emniyetteki sorgusunun sürdüğü ve cinayetin sebebinin araştırıldığı bildirildi.

Editör: Haber Merkezi