Konya Büyükşehir Belediyesi, gençlerin sporla iç içe olmasını sağlamak amacıyla ilçelere halı sahalar inşa etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Ereğli'deki 8 okula halı saha kazandırıldı.

Ereğli'deki 8 okula halı saha kazandırıldı

Halı sahalar, Şehit Ramazan Aydoğan Anadolu Lisesi, Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ereğli Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Konya Ereğli Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu, Halit Kalkan İlköğretim Okulu, Türkmen İlkokulu ve Gazi İlkokulu'na yapıldı.

eregli-hali-saha-3

Halı sahaların yapım maliyeti 6,4 milyon lira

Halı sahaların yapım maliyeti 6,4 milyon lira oldu. Halı sahalar, yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte öğrencilerin kullanımına sunuldu.

eregli-hali-saha-2

Halı sahalar yeni eğitim öğretim yılında hizmete başladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, halı sahaların gençlere spor yapma imkanı sağlayacağını belirterek, "Şehirlerimizi imar ve inşa ederken içindeki nesli ihya etmenin de büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Bu kapsamda Ereğli ilçemizdeki 8 okulumuza 6,4 milyon maliyetle açık halı saha kazandırdık. Halı sahalarımız yeni eğitim-öğretim dönemiyle birlikte gençlerimize hizmet vermeye başladı. Yarınımızın teminatı öğrencilerimizin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

eregli-hali-saha-1