Taraflar arasında karşılıklı olarak açılan boşanma davasında, mahkeme her iki tarafın da birbirlerine karşı kusurlu davranışlarda bulunduğuna hükmetti. Bu kusurlar arasında, eşine "alo" diye hitap etmek de yer aldı. Mahkeme, bu hitabın saygısızlık ve ilgisizlik göstergesi olduğunu ve evlilik birliğine zarar verdiğini değerlendirdi.

Avukat Yorumu

Karara ilişkin değerlendirmede bulunan bir avukat, "Alo" şeklindeki hitabın boşanma sebebi sayılabilmesi için üçüncü şahısların da bunu duyup eşin küçük düşürülmüş olması durumun yaşanması ve bunun süreklilik arz etmesi gerektiğini söyledi. 

Vatandaşların Tepkileri

Yargıtay'ın kararına ilişkin vatandaşlardan farklı tepkiler geldi. Bazı vatandaşlar "alo" demenin saygısızlık olduğunu ve boşanma sebebi sayılabileceğini düşünürken, bazı vatandaşlar ise bu kararın abartılı olduğunu ve boşanma için yeterli bir gerekçe olmadığını savundu.

Evliliklerde Saygı ve Sevgi Önemli

Uzmanlar, evliliklerde saygı ve sevginin temel unsurlar olduğunu ve eşlerin birbirlerine karşı özenli davranmaları gerektiğini vurguluyor. Küçük gibi görünen davranışların bile zamanla birikerek evliliğe zarar verebileceği ve boşanmaya yol açabileceği belirtiliyor.

Editör: Haber Merkezi