Faizsiz Evlilik Kredisi Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nisan ayında yeni evlenecek çiftlere yönelik önemli bir finansman fırsatını duyurdu. Bu müjde, Türkiye genelinde evlilik hazırlığı yapan binlerce genci heyecanlandırdı. Açıklamaya göre, evlilik kredisi, çiftlere 2 yıl geri ödemesiz ve 48 ay vadeli olarak sunulacak.

Evlilik Kredisi Aile ve Gençlik Bankası'ndan Sağlanacak

Faizsiz evlilik kredisi, genç çiftleri teşvik etmek ve evlilik masraflarını hafifletmek amacıyla tasarlandı. Kredi, 48 ay (4 yıl) vadeli olarak Aile ve Gençlik Bankası'ndan sağlanacak.

Evlilik Kredisinin Şartları Meclis Tarafından Belirlenecek

Bu kredi ile ilgili kesin bilgiler, Meclis'e sunulacak kanun teklifi ile netleşecek. Teklifte yaş sınırları, gelir durumu gibi kredi şartlarına ilişkin detaylar da yer alması bekleniyor.

Başvuru Tarihi İçin Resmi Açıklama Bekleniyor

Bu açıklamalar ışığında, evlenecek çiftler için beklenen faizsiz evlilik kredisi, yakın bir tarihte resmi açıklamalarla başvuruların başlayacağı bir fırsat olarak geliyor. Çiftler, başvuru tarihleri ve detayları için resmi açıklamaları beklemeye devam ediyor.

Evlenmiş Çiftler Krediden Faydalanabiliyor mu? Tarih Ne?

Evlilik kredisinden kimlerin faydalanacağı konusunda henüz bir bilgi yok. Detaylar geldikçe buradan takip edebilirsiniz.