Döviz kurlarında da yükseliş devam ediyor. Dolar 32,95 TL, Euro ise 35,92 TL'den işlem görüyor.

Altın Fiyatları Zirvede

Geçtiğimiz hafta yatırımcısına en çok kazandıran varlık sınıfı olan altın, yeni haftaya da yükselişle başladı. Konya serbest piyasalarında gram altın fiyatı 2467 TL'den satılırken, alım fiyatı 2424 TL olarak tabloya yansıdı.

Geçtiğimiz haftadan bu yana alış-satış fiyatları arasındaki farkın kapanmış olarak göründüğü Konya piyasalarında gram altın fiyatı 2500 TL'ye yaklaştı. Son durum itibariyle alış fiyatı 2424 TL'ye çıkan gram altının satış fiyatı 2467 TL.

Konya Piyasalari 18 Mart 2024

Çeyrek Altında da Fark Kapandı

Gram altındaki gibi çeyrek altındaki alış-satış fiyat farkı da kapandı. Geçtiğimiz hafta alış-satış fiyat farkı 500 TL'ye yaklaşan çeyrek altının alış fiyatı 4000 TL olurken satış fiyatı 4360 TL.

Döviz Kurları da Yükseliyor

Döviz cephesinde ise son durum şu şekilde:

  • Dolar: 32,95 TL
  • Euro: 35,92 TL

Uzmanlar, altın fiyatlarındaki yükselişin küresel piyasalardaki belirsizlikler ve enflasyondaki artışa bağlı olduğunu belirtiyor. Döviz kurlarındaki yükselişin de altın fiyatlarını yukarı yönlü etkilediği ifade ediliyor.

Yatırımcılar Dikkatli Olmalı

Uzmanlar, altın ve döviz piyasalarında yaşanan dalgalanmalara karşı yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini vurguluyor. Yatırımcıların risk profillerine uygun yatırımlar yapmaları ve piyasadaki gelişmeleri yakından takip etmeleri tavsiye ediliyor.