Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 2024 yerel seçimlerinde belediyelerde Milli Görüş belediyeciliğini hakim kılmayı ve merkezi yönetimde iktidar olmayı hedeflediklerini belirterek, "28 seçiminde sayın Cumhurbaşkanımız da aday olmayacak. 2028'de bizim aday olmamız yerinde olur diye düşünüyoruz" dedi.

BİZE İHTİYAÇLARI VAR

Ankara ve İstanbul'da ittifak teklifi gelmesi halinde değerlendireceklerini ifade eden Erbakan, "Ankara ve İstanbul'da yüzde 3 civarı oy aldık. Dolayısı ile AK Parti'nin İstanbul ve Ankara'yı alması için Yeniden Refah Partisi'nin desteğine ihtiyacı olduğu görülüyor" diye konuştu.

konya-milletvekili-ali-yuksel

Konya Milletvekili Hakkında...

Kübra Par'ın "Partinizin Konya Milletvekili Ali Yüksel bir röportajında çok eşliliği savundu. Bu sizin parti politikanıza uyumlu mudur, siz de mi böyle düşünüyorsunuz?" sorusuna Erbakan "Kendi şahsi fikirlerini ifade etmiş gerekli uyarılar yapıldı. Başka yerlere çekiliyor. Bizden aday olduğunda bekar statüsündeydi. Bir eşinden boşanmış, bir eşi vefat etmişti. Çok eşli olduğunu bilseydik aday yapmazdık, çünkü çok eşli bir insanın siyasete, meclise, partiye vakit ayırması mümkün olmaz. Tek eşli olanlar bile vakit ayıramıyor. " yanıtını verdi.