Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) açıkladığı hakem atamalarına göre, 06 Mayıs Pazartesi günü oynanacak olan Konyaspor-Fenerbahçe maçını Bahattin Şimşek yönetecek. Ancak bu karar, Fenerbahçe camiasında infiale yol açtı.

Süper Lig'in zirvesindeki takımların maçlarını yönetecek hakemler de belli oldu. Beşiktaş'ın Çaykur Rizespor ile karşılaşmasını Ali Şansalan, Samsunspor-Trabzonspor maçını Abdulkadir Bitigen, Galatasaray'ın Sivasspor ile mücadelesini ise Arda Kardeşler yönetecek.

Ancak özellikle Fenerbahçe taraftarları, Bahattin Şimşek'in atanmasına büyük bir tepki gösterdi. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda, Şimşek'in Fenerbahçe'ye karşı ön yargılı olduğu ve maçta adil olmayacağı yönünde yoğun eleştiriler yapıldı.

Öte yandan, Galatasaray taraftarları ise Fenerbahçe'nin tepkisini abartılı bulduklarını dile getirdiler. Bazı taraftarlar, Fenerbahçe camiasının hakem atamalarıyla ilgili sürekli gündem oluşturma çabası içinde olduğunu savundular.

Konyaspor, Fenerbahçe'yi Durdurdu ve Ligde Kalma Umutlarını Artırdı! Konyaspor, Fenerbahçe'yi Durdurdu ve Ligde Kalma Umutlarını Artırdı!

Süper Lig'in kritik maçlarından biri olan Konyaspor-Fenerbahçe karşılaşması öncesinde yaşanan bu tartışmalar, maçın önemini daha da artırıyor gibi görünüyor.