Filistin Yerel Yönetimler Birliği Genel Müdürü Abdallah Anati, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a, UCLG dönem başkanlığını devralması sebebiyle tebriklerini iletti.

Erken Seçim Tartışmaları: AK Parti'den '2027' Mesajı Erken Seçim Tartışmaları: AK Parti'den '2027' Mesajı

Anati'nin, Uğur İbrahim Altay’a yönelik tebrik mektubu, Başkan Altay’ın yeni görevindeki başarısını kutlayarak başladı. Mektupta Altay’ın, UCLG Dünya Konseyi’nde Filistin’e verdiği destek ve İsrail’e karşı sergilediği kararlı duruş özellikle vurgulandı.

Anati, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

Bu kıymetli role seçilmeniz, yerel yönetimler küresel topluluğu içerisindeki bağlılığınız ve liderliğinizin bir göstergesidir. Ayrıca, UCLG 2023 Yıllık Toplantıları’nda Filistin ve Filistin halkı için göstermiş olduğunuz tereddütsüz destek için en içten şükranlarımızı ifade etmek isteriz.

Anati, aynı zamanda Uğur İbrahim Altay’ın yerel ve küresel alandaki liderliğine vurgu yaparak, "Başkan Altay’ın Konya Büyükşehir Belediyesi ve UCLG Başkanlığı, dünya çapında barış, dayanışma ve iş birliği değerlerine güçlü bir bağlılığın yansımasıdır." ifadelerine yer verdi.

Mektupta ayrıca, Altay’ın gelecekteki görev sürecinde şehirler arası iş birliğini güçlendirme ve yerel yönetimlerin karşılaştığı zorluklara dikkat çekme konularında önemli bir rol üstleneceği belirtildi.

Anati'nin tebrik mektubu, Uğur İbrahim Altay’ın UCLG Başkanlığı görevindeki başarısının sadece Konya için değil, dünyanın dört bir yanındaki yerel yönetimler için de bir ilham kaynağı olacağını vurguluyor.

Uğur İbrahim Altay’ın Filistin’e verdiği destek ve yerel yönetimlerin küresel arenadaki rolüne dair Anati'nin ifadeleri, önemli bir diplomatik adım olarak dikkat çekiyor.

Editör: Haber Merkezi