Altın Fiyatları Düşüyor

Altın fiyatları son haftalarda yatırımcının gündemindeydi. Dün ons fiyatındaki artışa paralel değer kazanan gram altın, günü 2 bin 247 liradan tamamladı. Bugün ise düşüşle başlayan gram altın fiyatı şu sıralarda 2 bin 242 lira seviyesinde bulunuyor.

Konya'da Gram Altın Bulunamıyor

Piyasalarda fiyatların düşmeye başlamasının ardından Konya'da gram altın bulunamadığı konuşuluyor. Bazı vatandaşlar kuyumcularda altın kalmadığını ve gram altın satışlarının durduğunu söylüyor. Öte yandan bazı kuyumcuların ve altın satıcılarının da internet sitesindeki ekranlarını kapattığı, yalnızca alış bölümlerinin açık olduğu görüldü.

Alım-Satım Arasında Dev Farklar

Konya piyasalarında alım satım yapan bazı işletmelerin çeyrek altında 500 lira farkla alım satım yaptığı, bu rakamın yarım altında 800 lirayı geçtiği görüldü.

Uzmanlar Ne Diyor?

Piyasa Uzmanı İslam Memiş, altının ons fiyatının 2 bin 100 dolara gerilemesini beklediğini ve bu durumda gram altının da düşeceğini söylüyor. Memiş, bu yıl gram altın için 3 bin lira hedefi olduğunu da hatırlatıyor.

Neden Böyle Oldu?

Altın fiyatları düşerken Konya'da gram altın bulanamaması dikkat çekici bir durum. Bu durumun kuyumcuların stokçuluk yapmasından mı, yoksa başka bir nedenden mi kaynaklandığı bilinmiyor.