Konya’nın Karatay ilçesi Yediler Mahallesi Sırrıağa Sokak’ta bulunan bir evde yangın çıktı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Edinilen bilgilere göre yangında 7 kişinin yaşamını yitirdiği 3 kişinin de yaralı kurtulduğu öğrenildi. Ayrıca yangında ölen ve yaralananların Suriye savaşından dolayı Türkiye'ye geldikleri, Gaziantep'te yaşanan depremden dolayı da Konya'ya geldikleri öğrenildi.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAYINLADI

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

Konya merkez Karatay ilçesinde 17.02.2023 günü saat 02.55’te bir evde yangın çıktığı ihbar edilmiştir. Yapılan ilk tespitlere göre, söz konusu evin tek katlı olduğu, evde ev sahibi 6 kişi ve misafir 8 kişilik aile olmak üzere 14 kişinin yaşadığı, evde çıkan yangın sonucunda evde kalanlardan 7 kişinin sağ olarak kurtulduğu ve tedavilerine devam edildiği, 7 kişinin ise vefat ettiği anlaşılmıştır. 

Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından olay  yerinde gerekli incelemeler yapılıp bilirkişi heyeti görevlendirilmiştir.  Görevlendirilen bir Başsavcı Vekilimiz ve iki Cumhuriyet Savcımız tarafından olayla ilgili soruşturmaya titiz bir şekilde devam edilmektedir.