Seçmen AK Parti'ye neden oy vermedi? Seçmen AK Parti'ye neden oy vermedi?

Gelecek Partisi'nde yaşanan iç tartışmaların merkezinde, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun cesur ve tartışmalı açıklamaları yer alıyor. Partinin düzenlediği Genişletilmiş İstişare Kampı'nda konuşan Davutoğlu, "Benim hiçbir hatam yok. Benim toplumsal karşılığım partinin çok önünde. Ben başarılıyım, parti başarısız" ifadeleriyle dikkat çekti.

Milletvekillerinden Sert Eleştiriler

Kampa katılan milletvekillerinden Selim Temurci ve İsa Mesih Şahin'in Davutoğlu'na yönelik eleştirileri, parti içindeki gerilimi artırdı. Temurci, partinin seçim başarısızlığını sorgularken, Şahin ise olağanüstü kongre çağrısında bulundu.

Olağanüstü Kongre Talepleri Yükseliyor

Parti içindeki gerginlik, olağanüstü kongre talepleriyle doruk noktasına ulaştı. Şahin'in yanı sıra bazı partililer de olağanüstü kongre çağrısına destek verdi. Partinin mevcut durumunu kabul etmek gerektiğini vurgulayan Şahin, yeni bir siyasal yapılanma için kongre çağrısında bulundu.

Davutoğlu'nun 2028 Adaylık İddiası

Tartışmalı açıklamalarıyla dikkat çeken Davutoğlu, 2028'de Cumhurbaşkanı adayı olacağını belirtti ve tereddüt edenleri partiden ayrılmaya çağırdı. Davutoğlu'nun bu iddialı çıkışı, parti içindeki muhalif sesleri daha da güçlendirdi.

Gelecek Partisi'nin iç krizinin derinleşmesiyle birlikte, parti yönetimi önümüzdeki dönemde nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olmaya devam ediyor.