Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak olan yeni personel alımlarını duyurdu. Toplamda 11 bin 455 sözleşmeli personel alımının gerçekleştirileceği bildirildi. Bakan Bak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, alımların bakanlık merkez ve taşra teşkilat birimlerinde istihdam edilmek üzere yapılacağını belirtti.

Yapılacak olan alımlar kapsamında 4 bin 138 destek personeli, 3 bin 622 koruma ve güvenlik görevlisi, 3 bin 295 büro personeli ve 400 psikologun istihdam edileceği açıklandı. Bu alımların, bakanlığın hizmet kalitesini artırmayı, iş yükünü dengelemeyi ve gençlere daha iyi hizmet sunmayı amaçladığı ifade edildi.

Başvuruların alımı için belirlenen tarihler de açıklandı. Büro personeli, psikolog ve destek personeli (temizlik) pozisyonları için başvurular 28 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Koruma ve güvenlik görevlisi ile destek personeli (bakım-onarım) pozisyonları için ise başvurular 28 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında kabul edilecek.

Başvuruların, alımların Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından e-Devlet üzerinden yapılacağı belirtildi. Adaylar, başvurularını Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden elektronik ortamda gerçekleştirebilecekler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yapacağı bu geniş çaplı personel alımının, istihdam alanında önemli bir adım olduğu ve birçok aday için yeni iş fırsatları doğuracağı belirtiliyor. Adaylar, belirlenen tarihlerde başvurularını elektronik platform üzerinden gerçekleştirerek, alımlara dair fırsatları değerlendirme şansına sahip olacaklar.