Konyaspor'da son dakika gelişmesi yaşandı. Edinilen bilgilere göre Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konyaspor başkan adayı Ahmet Şan'la bir araya geldi.

Yapılan toplantı sonrası yazılı bir açıklama yayınlandı.

Açıklamada şu cümleler kullanıldı:

Yüksek Divan Kurulu Yönetimi olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay ile Konyasporumuzun olağanüstü genel kurul toplantısı öncesinde istişarelerde bulunmak üzere ziyaret ettik.

Kulübümüze bu zor gününde şehrimizin yöneticileri, milletvekilleri, işadamları, odalarımız ve sivil toplum kuruluşlarının destek çıkması ve bu desteğe Büyükşehir Belediye Başkanımızın önyak olması talebinde bulunduk.

Sayın Uğur İbrahim Altay, Belediye olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da oluşacak yeni yönetime imkanlar çerçevesinde destek olacaklarını, şehrin takımının Süper Lig'de hak ettiği yerde olması, maddi olarak güçlü ve takıma takviyeler yapabilecek yeni bir yönetim noktasında acele edilmesi gerektiğini ifade etti.

Abdülkerim Transferi: Galatasaray'dan Konyaspor'a Teselli Armağanı Abdülkerim Transferi: Galatasaray'dan Konyaspor'a Teselli Armağanı

Yüksek Divan Kurulu Yönetimi olarak potansiyel yönetici adayları ile irtibatta bulunduğumuzu ve ilk genel kurul toplantısı öncesinde bir listenin çıkması için ve kulübümüzün sahipsiz kalmaması için hep beraber çaba sarfedeceğimiz hususunda görüş birliğine varılmıştır.