Ünlü piyasa analisti İslam Memiş, Ağustos ayından bu yana düşüş eğiliminde olan altın fiyatları için dikkat çeken bir tahminde bulundu. İslam Memiş, Türkiye'de halk arasında "güvenli liman" olarak bilinen gram altın için 3.500 TL tahminini açıklayarak tarih verdi.

Ons Altın İçin FED Baskısı Devam Edecek

İslam Memiş, ons altın fiyatlarının geleceği konusunda da görüşlerini paylaştı. Ons altının FED'in etkisi altında kalmaya devam edeceğini belirterek, yükselişin sürdürülebilmesi için 1.930 Dolar seviyesinin kırılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, dolar bulunduran yatırımcılara altını işaret ederek ons altın fiyatlarındaki düşüşlerin bir fırsat olarak değerlendirilebileceğini vurguladı.

Gram Altın İçin Uzun Vadeli İyimserlik

Gram altın için de iyimser bir tablo çizen İslam Memiş, 1.700 TL ve altındaki rakamların orta ve uzun vadede alım fırsatı olduğunu belirtti. FED sonrası altın fiyatlarında yükseliş öngören Memiş, ekim ayından itibaren ons altında rüzgarın tersine döneceğini ve 2.000 Dolar seviyesinin görüleceğini öngördü.

gram-altin-tahmin-islam-memis

Ekim 2023: Altında Yeni Rekorlar Geliyor

İslam Memiş, yeni rekorlar için ilk beklediği tarihi Ekim ayı olarak işaret ederek yatırımcılara "Ekim hazırlığınızı yapın, bunlar altın yatırımcısı için fırsat oluşumu" dedi. Ayrıca, gelecek yıl için de tahminlerde bulunan Memiş, 2024 yılında gram altının 2.500 TL ve üzerine, 2025 yılında ise 3.500 TL ve üzerine çıkabileceğini öngördü.

İslam Memiş'in bu çılgın tahminleri, altın ve değerli metaller piyasalarında dikkatle takip edilen bir uzman olarak yatırımcılar ve ekonomi uzmanları tarafından büyük ilgiyle karşılanıyor.