Konya Büyükşehir Belediyesi, "Güle Oynaya Camiye Gel Projesi" ile çocukların sabah namazına katılımını teşvik etmeye devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın öncülüğünde gerçekleştirilen proje kapsamında, çocuklara bisiklet dağıtımı başladı.

Başkan Altay, projenin amacını vurgulayarak, "Elhamdülillah bu yıl 24 bin 290 çocuğumuz 40 gün boyunca sabah namazına gelerek bisiklet almaya hak kazandı. Böylece toplamda Güle Oynaya Camiye Gel kampanyası başladığından beri 91 bin bisikleti çocuklarımıza ulaştırdık" dedi. Projenin sadece Konya için değil, Türkiye genelinde önemli bir örnek olduğunu belirten Başkan Altay, çocukların camiye katılımını artırarak dindar bir neslin yetiştirilmesine katkı sağlandığını ifade etti.

Proje kapsamında çocukların camiye olan ilgisi ve sabah namazına katılımlarıyla birlikte ailelerin de destek verdiğini söyleyen İl Müftüsü Ali Öge, projenin yarattığı olumlu etkilere dikkat çekti.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da projenin devamlılığını ve çocukların camiye olan ilgisini önemsediklerini belirtti. Kılca, "Çocuklarımızın bu alışkanlığı kazanmaları, hem namaza hem de camiye devam etmeleri önemli. Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum" dedi.

konya-bisiklet-dagitimi-gule-oynaya-camiye-gel

Bisikletleri teslim alan çocuklar da büyük bir mutluluk içinde olduklarını ifade ederek Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bisiklet sahibi olan çocuklara dağıtım yapılacak tarihleri ve camileri SMS yoluyla bildireceklerini duyurdu. Bisikletlerin montajı ise ücretsiz olarak anlaşmalı servisler tarafından gerçekleştirilecek. Projenin başarısı ve çocukların heyecanıyla, "Güle Oynaya Camiye Gel Projesi" Konya'da büyük bir ilgiyle devam ediyor.