Hakan Çalhanoğlu'nun parlak kariyeri futbol sahalarında adeta bir destan gibi ilerlerken, bu başarılı futbolcunun kökleri ve aile bağları da merak konusu olmaya devam ediyor. 27 Kasım Pazartesi günü Konyaspor'un Olağanüstü Genel Kurulu yaklaşırken, Hakan Çalhanoğlu'nun babası Hüseyin Çalhanoğlu'nun kimliği, futbolseverlerin ve hayranlarının dikkatini çekiyor.

Hakan Çalhanoğlu, Almanya'nın Mannheim şehrinde doğdu ve aslen Bayburtlu bir ailenin çocuğudur. Babası Hüseyin Çalhanoğlu ve annesi Naime Çalhanoğlu'nun oğlu olan Hakan, futbola olan tutkusuyla küçük yaşlardan itibaren dikkatleri üzerine çekti. Waldhof Mannheim altyapısında başladığı futbol kariyerine Karlsruher ve ardından Hamburg takımlarında devam etti.

Oyun stiline farklı bir boyut katan frikik golleriyle tanınan Hakan Çalhanoğlu, Hamburg'daki etkileyici performansının ardından Bayer Leverkusen'e transfer oldu. Bundesliga'da parladığı dönemde, Bild gazetesine göre ligin en iyi frikik kullanıcılarından biri olarak anıldı.

Futbol sahalarında gösterdiği üstün performansın yanı sıra, milli takım formasını da gururla temsil eden Hakan Çalhanoğlu, EURO 2016 için Fatih Terim'in A Milli Takım kadrosunda yer aldı.

Hakan Çalhanoğlu'nun yükselişiyle birlikte, merak edilen aile bağları da gündemdeki yerini koruyor. Babası Hüseyin Çalhanoğlu'nun kimliği ve aile kökenleri, genç yeteneğin başarı dolu hikayesindeki önemli bir detayı oluşturuyor.

Futbolseverler ve hayranları, Konyaspor'un genel kurul öncesinde Hüseyin Çalhanoğlu'nun kimliği hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışırken, Hakan Çalhanoğlu'nun aile bağları ve futbol kariyeri arasındaki denge, onun başarılarına farklı bir ışık tutmaya devam ediyor.