Konya'nın Selçuklu ilçesindeki Ardıçlı TOKİ'de kapıcılar artık çöp toplamayacak. Bu uygulamaya tepki gösteren site sakinleri, "Çöp toplanmayacaksa neden her ay 430 TL para ödeyelim" dedi.

Ardıçlı TOKİ 6. etap site yönetimi tarafından site sakinlerine gönderilen mesajda, kapıcıların artık çöp toplamayacağının belirtildiği öğrenildi. Aynı mesajın diğer etaplarda oturanlara da gönderileceği ifade edildi.

Ardıçlı TOKİ sakinleri, bu uygulamayı kabul etmediklerini belirterek, "Kapıcılar çöpü almayacaksa biz neden her ay 430 TL para ödeyelim. Çöp tünelleri neden yapıldı" diye tepki gösterdi.

ardicli-toki-cop-meselesi

Merhaba'da yer alan haberde şu bilgiler yer aldı:

Konu ile ilgili açıklama yapan Akademi Mahallesi Muhtarı Şerife Doğan, "Malumunuz kapıcıların çöp almayacağı mevzusunun gündeme gelmesiyle hepimiz şok olduk. 6. etap yönetiminin, site sakinlerine mesaj attığını ve kapıcıların artık çöp toplamayacağı bilgisini verdiğini hatırlatan Doğan, "Önümüzdeki günlerde de diğer etap yöneticilerinden böyle bir mesaj gelmesi bekleniyor. Durum hakkında yöneticilerden bilgi aldım. Onlara da bu mesaj Emlak Yönetim genel merkezinden gelmiş. Yani bizim yöneticilerin yaptığı bir işlem değil. Şu an onların da yapacağı bir şey yok. O yüzden konuyu tüm ayrıntılarıyla Konya milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye başkanımıza, ilçe belediye başkanımıza ilettim. Bu uygulamanın çok yanlış olduğunu, Ardıçlı Toki'deki tüm konut sakinlerinin bu kabul etmediği ilettim. Site yönetimi ve kapıcılar için ciddi anlamda paralar toplandığını, çöp alınmayacaksa kapıcı parasının da gerek olmadığını söyledim. Bir an evvel genel merkezin bu kararından vazgeçmesi gerektiğini belirttim. Konunun takipçisiyim" şeklinde konuştu.

ardicli-toki-copler-alinmayacak

Ardıçlı TOKİ'de aidat için 359 lira toplanıyordu. Eylül ayından itibaren aidatlar 430 TL oldu. Site sakinleri, çöp toplanmayacaksa aidatların da düşürülmesini istiyor.

Karar Geri Alındı

Son gelen bilgilere göre yönetimin çöp toplama işlerini yeniden yapacağı bildirildi. Gelişme sosyal medya sayfasında karar 'müjde' gibi verildi.

 son-durum