Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremzedeler tarafından protesto edildi. Protestolar sonrası CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Savaş'ın adaylığının gözden geçirileceğini açıkladı.

Protestoların Sebebi Ne?

Depremzedeler, Lütfü Savaş'ın depreme yeterince hazırlıklı olmadığını ve deprem sonrası gerekli yardımları yapmadığını savunuyor. Protestocular, Savaş'ın istifasını ve yeniden aday olmamasını istiyor.

CHP'den Tepki: Adaylık Gözden Geçirilecek

KRT yayınına konuk olan CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Savaş'ın adaylığının gözden geçirileceği mesajını verdi. Günaydın, "Bu insani açıdan yükselen isyanın sesini duymak zorundayız. Bunu duyuyoruz. Elbette hepimiz bu duyarlılık içinde konuyu yeniden ele alıp, değerlendireceğiz." ifadelerini kullandı.

Bu hafta içerisinde Parti Meclisi toplantısının yapılacağını söyleyen Günaydın, "Bütün bu protestolardan ortaya çıkan sonuçlar mutlaka değerlendirilecektir." dedi.

Lütfü Savaş'tan Tepkilere Tepki

Yeniden adaylığı tartışmalara neden olan Lütfü Savaş, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşıma imza attı. Savaş, "Bugün on binlerce canımızın matemini tutarken acımızı bilerek ve isteyerek siyasi malzeme haline getirmeye çalışanlara, Hatay'da fırsat vermeyeceğiz. Hiçbir siyasi rant Hatay'dan değerli değildir. Bizim acılarımız da mutluluklarımız da ortak. Ne yaparlarsa yapsınlar ayrışmayacak ve her zaman dayanışmayla ayakta kalacağız." ifadelerini kullandı.

Hatay'da yaşanan deprem sonrası Lütfü Savaş'ın adaylığı tartışma konusu olmaya devam ediyor. CHP'nin Savaş'ın adaylığını gözden geçirmesi bekleniyor.