Konya’da önceki gün sabah saatlerinde art arda gelen ihbarlar, güvenlik ve sağlık ekiplerini alarma geçirdi. Saat 10.30 sıralarında Selçuklu ilçesi Malazgirt Mahallesi Eyüp Sultan Caddesi'ndeki bir sitenin sakinleri, bahçede hareketsiz yatan bir kadını fark etti ve durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.

Şerife Bedel'in Cansız Bedeni Bulundu

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, yapılan incelemeler sonucunda 30 yaşındaki Şerife Bedel’in hayatını kaybettiğini belirledi. Genç kadının ailesiyle yaşadığı evin, yaklaşık 1,5 kilometre mesafedeki Malazgirt Mahallesi Cumba Sokak'ta olduğu tespit edildi. Bedel'in cansız bedeni, otopsi için Konya Şehir Hastanesi'nin morguna götürüldü. Vücudunda herhangi bir darp ya da yara izine rastlanmayan Bedel'in kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapıldı.

Gülnur Bedel de Hayatını Kaybetti

Aynı gün sabah erken saatlerde, Şerife Bedel’in 26 yaşındaki kız kardeşi Gülnur Bedel de evlerinde ölü olarak bulundu. Gülnur Bedel’in de yüksek dozda ilaç içerek yaşamına son verdiği ortaya çıktı.

Konya'da Sünger Fabrikası Önünde Yangın: Kamyon Kullanılamaz Hale Geldi, Fabrikada Maddi Hasar! Konya'da Sünger Fabrikası Önünde Yangın: Kamyon Kullanılamaz Hale Geldi, Fabrikada Maddi Hasar!

Cenazeler Yakınlarına Teslim Edildi

Şerife ve Gülnur Bedel’in cenazeleri, Konya Şehir Hastanesi'ndeki işlemlerin tamamlanmasının ardından ailelerine teslim edildi. İki kardeş, dün öğle namazının ardından Yazır Mezarlığında toprağa verildi.

Çok Yönlü Soruşturma Devam Ediyor

İki kardeşin ölümüne ilişkin başlatılan çok yönlü soruşturma devam ediyor. Savcılık tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Bedel ailesi fertlerinin ifadelerine başvurulacağı öğrenildi.