Peş peşe istifaların yaşandığı İyi Parti'de sular durulmuyor. Parti bu kez de yolsuzluk iddiasıyla çalkalanıyor.

Krizin en önemli aktörü ise Meral Akşener'in öz yeğeni olan Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır.

Dikbayır, partinin kasasından 132 milyon liranın buharlaştığını iddia etti. Bu iddianın ardından İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sert açıklamalarda bulundu.

Akşener, Dikbayır'ın kendisinin, oğlunun ve eşinin banka hesaplarını incelettiğini söyledi. Akşener, "Bunu ispat edemeyen şerefsiz oğlu şerefsizdir. İspat edildiği takdirde de ben bu politikayı tümden bırakacağım." ifadelerini kullandı.

Dikbayır ise, iddiaları ispatlaması durumunda vekillikten istifa edeceğini söyledi.

Yaşananlar İyi Parti'de deprem etkisi yaratırken, İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Ümit Dikbayır'ın kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurdu.

Zorlu, kesin ihraç talebinin Akşener'in imzasıyla gerçekleştirildiğini ekledi.

Çalışan Anneler İçin 325 Euro Destek: Başvuru Şartları ve Detaylar Çalışan Anneler İçin 325 Euro Destek: Başvuru Şartları ve Detaylar

Zorlu'nun konuyla ilgili ifadeleri şöyle:

İstifalar nedeniyle İyi Parti’ye haksızca bir yön çizilmeye çalışıldığını görüyoruz. Eleştirilere açığız ancak iş, gerçek dışı beyan ve iftiralar olursa bu başka bir şey. Partiden istifa ediyorsanız, vekillikten de istifa edin. Ümit Dikbayır bugün tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir.

İddiaların doğru olup olmadığı, disiplin kurulunun yapacağı incelemenin ardından belli olacak. Ancak yaşananlar, İyi Parti'de derin bir krize yol açmış görünüyor.