Bu listeye Konya'dan hiç bir kurum giremedi Bu listeye Konya'dan hiç bir kurum giremedi

Konya'nın Selçuklu, Meram ve Karatay bölgelerinde faaliyet gösteren İnsan Vakfı, 1992 yılından bu yana eğitim ve yardımlaşma alanındaki faaliyetleri ile dikkat çekiyor. İnsan Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi çatısı altında ülkemize hizmet etmek ve vakıf geleneğini gelecek nesillere taşımak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Vakfın yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ve yardım faaliyetlerinin yanı sıra öğrencilere eğitim alanında hizmet sunma amacını taşıyan İnsan Vakfı, Türkiye genelinde toplam 18 ilde 40 öğrenci yurdu ile faaliyet gösterirken, Konya'da ise 6 öğrenci yurdu ile öğrencilere destek oluyor.

konya-ogrenci-yurdu-3

İnsan Vakfı yurtlarında, üniversite öğrencilerinin hem maddi hem de manevi ihtiyaçları gözetilerek çalışmalar yürütülüyor. Yurtlar, kültürel ve dini değerleri önemseyerek öğrencilerin kendilerini evlerinde hissettikleri bir ortam sunmayı hedefliyor. Öğrencinin asıl görevinin öğrenimini başarıyla tamamlamak olduğunun bilinciyle hareket eden İnsan Vakfı, yüzlerce personeliyle öğrencilere her türlü teşvik ve desteği sağlamak için özveriyle çalışıyor.

konya-ogrenci-yurdu-1-1

Konya'nın Selçuklu, Meram ve Karatay bölgelerinde toplam 4 kız ve 2 erkek öğrenci yurdu bulunan İnsan Vakfı, yurtlarda genel standartlara uygun hizmet sunuyor. Farklı oda seçeneklerinin yanı sıra öğrenci odalarından ayrı çalışma alanları, çok amaçlı faaliyet alanları, çamaşırhane ve ütü alanları gibi imkanlar da sağlanıyor. Haftanın her günü sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti sunulan yurtlarda, öğrencilerin maddi yükünü hafifletmek adına Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından öğrenim süresi boyunca beslenme ve barınma yardımı sağlanıyor. Bu destek sayesinde öğrencilerin barınma ücretleri en az %50 oranında azalıyor.

konya-ogrenci-yurdu-2

İnsan Vakfı'nın öğrencilere yönelik sunduğu desteklerle eğitim hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlayan bu örnek çalışmalar, toplumun genç nesillere verdiği değeri ve destek gösteriyor.