Seçim Sonrası Rekoru Kırıldı, Altında Yukarı Trend Devam mı Edecek?

2 Nisan 2024 Salı günü itibarıyla gram altın fiyatları 2469 liradan, çeyrek altın fiyatları ise 4400 liradan işlem görüyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altın için yıl sonu beklentisini 3500 TL olarak açıkladı.

Memiş: Ons Altında Balon Var!

Memiş, Youtube kanalında yaptığı değerlendirmede ons altında balon olduğunu ve düşüşlerin kalıcı olmayacağını savundu. Yatırımcılara Euro almalarını tavsiye etti. İslam Memiş, "Ons altın 2237 dolar seviyesine kadar yükseldi. Alır mıyım, asla! Almam. Elimde dolarım var, ons mu satın alırım pariteden Euro mu alırım? Tabii ki Euro alırım." dedi.

Konya Altin Ve Dolar

Gram Altında Hedef 3500 TL!

Memiş, gram altının yıl sonu hedefini 3000-3500 TL aralığı olarak belirledi. Altının şu anda ucuz olduğunu ve 2024 yılı boyunca yukarı yönlü hareketlerin devam edeceğini söyledi. İslam Memiş, "Ekonomik olarak sancılı süreç devam ediyor. Döviz kurlarındaki, altın fiyatları ve diğer emtiadaki düşüşler kalıcı değil. Yukarı yönlü hareketler devam edecek." ifadelerini kullandı.

Seçim Sonrası Altın Rekor Kırdı

31 Mart yerel seçimlerinin ardından yükseliş trendine giren gram altın, 2 Nisan 2024 Salı günü 2469 lirayla rekor seviyeye ulaştı. Uzmanlar, altındaki yükselişin yıl boyunca devam edeceğini tahmin ediyor.