Başkan Altay'dan Kaybedilen İlçeye Dev Yatırım: Çumra’ya Atıksu Arıtma Tesisi Başkan Altay'dan Kaybedilen İlçeye Dev Yatırım: Çumra’ya Atıksu Arıtma Tesisi

Konya'nın Selçuklu ilçesinde, Yeni İstanbul Caddesi Sancak Tramvay Durağı önünde akşam saatlerinde gerçekleşen trajik bir trafik kazası sonucunda, 19 yaşındaki Sefa Selvi'nin yönetimindeki 42 DU 949 plakalı otomobil, İstanbul Yolu üzerinde seyir halindeyken karşıdan karşıya geçmeye çalışan yayalara çarptı.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ve polis ekipleri, kazada 2'si çocuk olmak üzere toplam 5 kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Kazada yaşamlarını yitirenlerin kimlikleri şu şekilde:

  1. Emine Atalay (32),
  2. Fadime Aslan (52),
  3. Sultan Aslan (33),
  4. Elif Aslan (14),
  5. Fadime Aslan (7).

Kazada yaralanan 5 kişi arasında otomobilde yolcu olarak bulunan Ceylin Naz Övüş, yayalar Hasan Atalay (11), Ali Cemal Atalay (8), Fadime Aslan ve kimliği henüz belirlenemeyen 25-30 yaşlarında bir kadın bulunuyor. Yaralıların durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Hayatını kaybedenlerin cenazeleri, olay yerinde yapılan incelemelerin ardından otopsi için morga kaldırıldı. Kaza ile ilgili tahkikatın sürdüğü belirtildi.

Vali Vahdettin Özkan ve İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut olay yerinde incelemelerde bulundu. Ayrıca, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da kazayla ilgili açıklama yaparak, yaşanan trajediden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Başkan Altay, sürücüler ve yayalar arasında daha fazla dikkat çağrısında bulundu.