Alkollü içkilerin ardından sigaralara da zam yağmuru devam ediyor. Son olarak Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, JTI grubunda yer alan sigara markalarına 3 TL zam geldiğini duyurdu. Bu zamla birlikte JTI grubunun en pahalı sigarası 70 TL'ye yükseldi.

Zamlı Fiyatlar Cepleri Yakıyor

Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "JTI sigara gurubuna da 3 TL zam geldi. Zam yağmuru devam ediyor" ifadelerini kullandı. Sigaralara gelen zamlar, sigara içenlerin bütçelerini zorlarken, bu durumun sigarayı bırakmak için bir teşvik olacağı da umut ediliyor.

En Pahalı Sigara 70 TL'ye Çıktı

JTI grubunda yer alan en pahalı sigara markası Winston XS, 67 TL'den 70 TL'ye yükseldi. Bu zamla birlikte piyasadaki en pahalı sigara unvanını da eline geçirdi. Diğer JTI sigara markalarında da 3 TL'lik artışlar gözlemleniyor.

Sigara Zamları Ne Zaman Bitecek?

Sigaralara gelen zamlar, son zamanlarda sık sık gündeme geliyor. Son olarak 4 Mayıs 2024 tarihinde Philip Morris grubuna da zam yapılmıştı. Sigara fiyatlarının ne zaman duracağı ise merak konusu.

Akaryakıt İstasyonlarında Artık Farklı Fiyat Olmayacak! Akaryakıt İstasyonlarında Artık Farklı Fiyat Olmayacak!

Sigarayı Bırakmak İçin Fırsat mı?

Sigaralara gelen zamlar, sigara içenler için önemli bir mali yük oluşturuyor. Bu durum, sigarayı bırakmak isteyenler için bir fırsat olarak da değerlendirilebilir. Sigarayı bırakmak isteyenler, ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı'ndan ücretsiz destek alabilirler.