Karatay Belediyesi bu kapsamda, Kafe Karatay'ın 6’ncı şubesini Akabe Mahallesi’nde bulunan Adalet Parkı içerisinde inşa ediyor. 615 metrekarelik bir alana kazandırılan proje, 10 milyon TL'ye mal olacak. 

Kafe Karatay’ların Konya'nın en gözde mekanları arasına girdiğine dikkat çeken Karatay Belediyes Başkanı Hasan Kılca şu açıklamalarda bulundu:

“Bu projelerimizi hayata geçirirken tek amacımız, insanımızın sosyal yaşamına katkı sunmaktı. Kafe Karatay, bu amaca karşılık verdi ve hemşehrilerimizin yüreğine bir dokunuş yapmış olduk. Bugüne kadar 5 şubeyi ilçemizin çeşitli noktalarında hizmete sunduk. Vatandaşlarımızın Adalet Parkı içerisine de Kafe Karatay talebi olmuştu. Bizler de hemen çalışmalarımızı tamamladık ve parkımızın da dokusuna uygun alanda projemizin yapımına başladık.

Kafelerimizle vatandaşlara en iyi şekilde hitap etmeye çalışıyoruz. 6’ncı şubemiz, yeşil kuşak parklarımızdan olan Adalet Parkımızın içerisinde kaliteli bir hizmeti vatandaşlarımıza sağlayacak. Şehrimizin en gözde mekanları haline gelen ve şehrimize değer katan Kafe Karataylarımızın şubesinin sayısını daha da artıracağız. Yeni projemizin ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”