Karamollaoğlu, "Hem Cumhurbaşkanlığı hem Meclis seçiminde yüzde 56’ları yakalama şansımız vardı. Bütün genel başkanlar Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı olduk. Bunun yanına belediye başkanları da getirildi. Bizim bu belediye başkanlarına karşı içimizde bir husumet yok ama bunlar doğru değil" şeklinde konuştu. Partisinin mitinglerine değinen Karamollaoğlu, bir mitingde 7 kişinin konuşmasının gereksiz olduğunu ve daha disiplinli bir tutum sergilenmesi gerektiğini belirtti.

Açıklamalarının devamında Karamollaoğlu, "Eksiklerimiz, yanlışlarımız oldu. Bunlar acemilik oldu. Hiçbir zaman böyle bir şey yapılmamalıydı. İki kişi, üç kişi konuşur ya. 7 kişi konuşur mu? 10 kişi konuşur mu?" şeklinde ifadelerini kullandı. Partisinin seçim stratejilerine ilişkin bu samimi itiraflarla Karamollaoğlu, gelecekteki seçimlerde daha etkili ve disiplinli bir yaklaşım benimsemeyi hedeflediklerini vurgulamış oldu.

Saadet Partisi liderinin bu açıklamaları, siyasi arenada partisinin seçim stratejileri ve iç disiplin konularında tartışmalara yol açması bekleniyor.