Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ederek Kafe Karatay projesini hayata geçiren ve bu projesiyle şehre yeni bir marka kazandıran Karatay Belediyesi, bugüne kadar Büyüksinan Mahallesi, Karatay Trafik Eğitim Parkı ve Ahmet Çalık Parkı’nda olmak üzere 3 Kafe Karatay’ı vatandaşların hizmetine sundu. Ulubatlı Hasan ve Çelebi Kafe Karatayların ise yapım çalışmaları sürüyor. Sıradaki park ise Adalet Parkı olacak.

VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Kafe Karatay markasının vatandaşlardan yoğun ilgi gördüğünü belirten Başkan Hasan Kılca şöyle konuştu:

“Karatay; eğitimden sanata, spordan turizme kadar hayatın tüm alanlarında bir değişim süreci yaşıyor. Bu noktada Karatay’ımızı yeşil kuşak parklarla donatıyoruz. Parklarımızın içerisinde de hemşehrilerimizin sosyal ve kültürel ihtiyacını gidermek amacıyla ilçemizde Kafe Karatay’lar oluşturuyoruz. Kafe Karatay şubemizin birini de içerisinde bulunduğumuz Ulubatlı Hasan Mahallemizdeki Ulubatlı Hasan Parkı’na yapıyoruz. Parkımızın içerisindeki Kafe Karatay tamamlandığında hemşehrilerimize uzun yıllar hizmet edecek. Kafe Karatay Şubelerinin bir diğerini de Çelebi Mahallesi’ndeki Çelebi Parkımızın içerisine inşa ediyoruz.

SIRADA ADALET PARKI VAR

Yine aynı şekilde Adalet Parkı’na da bir Kafe Karatay Şubesi kazandıracağız. Şehrimize hizmet etmek için gece gündüz demeden parklar, yeşil alanlar ve sosyal donatı alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Projemizi en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu yatırımlarımızın Karatay’ımıza Konya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.”