Karatay Belediyesi, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında temeli atılan ve Konya'nın en büyük kapalı tenis kortu olma özelliği taşıyan projesinin yapımına aralıksız bir şekilde devam ediyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, göreve geldikleri günden bu yana gençlere ve sporun gücüne yapılan yatırımların önceliklerinin başında geldiğini belirtiyor.

Karatay Belediyesi, geniş hizmet yelpazesiyle toplumun her kesimine hitap eden projeleri hayata geçirerek ilçeyi geleceğe taşıma hedefinde kararlı. Bu kapsamda, Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde geçtiğimiz yıl temeli atılan "Karatay Belediyesi Kapalı Tenis Kortu"nun yapımı devam ediyor.

Aşırı sıcaklara Konyalı çözümü Aşırı sıcaklara Konyalı çözümü

karatay-tenis-kortu

Konya'nın en büyük kapalı tenis kortu olma özelliği taşıyan bu tesiste, 4 bin 915 metrekarelik arsa üzerine inşa edilen 2 bin 916 metrekarelik alanda 3 adet tenis kortu, soyunma ve dinlenme odaları, kafeterya, teras ve otopark alanı yer alacak.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, gençlerin sporla iç içe büyümesini sağlamak amacıyla yapılan bu yatırımın önemine vurgu yaparak, "Her daim 'önceliğimiz gençlerimiz, önceliğimiz geleceğimiz' diyerek spora, sporcuya ve gençlerimize pek çok yatırım yapıyoruz. Şehrimizin en büyük kapalı tenis kortumuz, kaliteli spor yapma olanaklarıyla birlikte milli ve manevi değerlere sahip başarılı sporcuların yetiştiği bir tesis olacak" şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi